Kısaca Likya Yolu

Likya Yolu, Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikalardan bir kısmının işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuş yürüyüş rotasıdır. 1992 yılında çalışmalarına başlanılan Likya yolu 1999 yılında Kate Clow tarafından hizmete açılmıştır.

page1image55633872

Doğanın tüm güzelliklerini tek bir rota üzerinde gözler önüne seren Likya Yolu sadece bir yürüyüş parkuru olmanın çok ötesinde.

Bir tarafta yol boyunca görünüp kaybolan Akdeniz’in sonsuz maviliği, diğer tarafta ise yemyeşil çam ormanları, görkemli dağ manzaraları ve tarihe tanıklık eden antik şehirler…

Likya Yolu geçmiş yıllarda yurt dışında yayınlanan çeşitli dergiler tarafından dünyanın en iyi 10 ve en güzel manzaralı 50 yürüyüş rotasından biri seçildi.

Muğla ili Fethiye ilçesi Hisarönü (Ovacık) mevkiinden başlayan rota, 555 kilometrelik güzergahın sonucunda Antalya ili Geyikbayırı köyünde sona eriyor.

Patikalarda her 50, toprak yollarda ise yaklaşık her 200 metre aralıklarla Üst üste çizilmiş kırmızı-beyaz işaretler Yolun güzergahını göstermektedir.

Likya Yolu, macera, tarih, doğa, keşif ve yepyeni bir deneyim arayan binlerce turisti her yıl konuk ediyor.

Her yıl yerli yabancı 20 bin ila 30 bin kişi Likya Yolu’nu yürümektedir.

Pusula Outdoor olarak sizler için hazırladığımız genel rota Fethiye/Ovacık’tan başlayarak önce güneye ve sonra batıya doğru engebeli burunları ve koyları aşıp Sidyma antik kentine ulaşıyor..

Detaylı Program

1. GÜN

Fethiye otogarda buluşup konaklayacağımız otele geçiyoruz.. Akşam 20.00 da Likya yürüyüşü öncesi otelimizin toplantı salonunda breefing ve tanışma etkinliği yapılacaktır.

Fethiye Otogar buluşma. Otogardan otele servis ile ulaşım Servis Saatleri

– 12:00

– 15:00

– 18:00

20:00 Likya yürüyüşü öncesi breefing ve tanışma etkinliği
– Likya yolu planlaması

 

 

 

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı
Likya Yolu Hikayesi
Sonraki Yazı
Bolu Abant Kampı